Siber Güvenlik Raporu – 2018’de Neye Göre Hazırlanmalıyız?

Here we will discuss how important Cyber Security is. Mehmet Ali is an expert in this field and will help us to better understand the significance of network’s security and limits. You can visit his website at vpnturkey.com. At this time, we need valuable informations to strengthen the suppression of unwanted activities from people who seek trouble and confusion with others.

Click translate to understand the original context.

Siber saldırılar, ABD’de en hızlı büyüyen suç ve boyutları, inceliği ve maliyeti artmaktadır.

Yahoo hack’inin kısa süre önce 3 milyar kullanıcı hesabını etkilediği yeniden hesaplandı ve etkilenen 145,5 milyon müşteriyle – 2017’deki Equifax ihlali – şimdiye kadar bildirilen en büyük açık saldırı sayısını aştı. 2017’de meydana gelen NotPetya ve WannaCry siber saldırılarının yanı sıra bu büyük patlamalar yalnızca önceki saldırılara göre daha büyük ve karmaşık değil, aynı zamanda zamanın bir işaretidir.

siber güvenlik

Heryerde ofisler ve SOC’ler (Güvenlik İşlem Merkezleri) bulunan Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Sağlayıcısı Herjavec Group’un kurucusu ve CEO’su Robert Herjavec, “Siber Güvenlik Vakfı’nın küresel çapta sibrozarj hasarına atfedilen 6 trilyon dolarlık maliyeti görmeye yaklaştık” diyor.

ABC’nin Shark Tank’ında bir Shark olan Herjavec şunları ekliyor: “DDoS saldırıları, hırsız bulaşması ve sıfır günde patlatılan olaylardaki artış geçen yılki gerçeklerin ortaya çıkmasına katkıda bulunuyor.” “Bu, siber suçların etrafındaki hype – başlıkları, ihlal bildirimleri vb. – bizi kayıtsız hale getiriyor. Risk çok gerçekçi ve kaçınılmazlık hissine kapılmamıza izin veremeyiz. Bugün piyasada bulunan en iyi barındırma seçeneklerini seçerek, siber suçların hızlanan tehditlerinden işletmelerimizi nasıl koruduğumuz konusunda hepimizin rolü var. ”

Siber saldırı yüzeyi

World Wide Web 1989’da icat edildi. İlk web sitesi 1991’de canlı yayınlandı. Bugün 1.2 milyardan fazla web sitesi var.

2017’de 3,8 milyar İnternet kullanıcısı (dünya 7 milyar nüfusun% 51’i), 2015 yılında 2 milyar dolardan yükseliyor.

Cybersecurity Ventures, 2022 yılına kadar 6 milyar İnternet kullanıcısının olacağını öngörüyor (planlanan dünya nüfusunun% 75’i 8 milyar) ve 2030’da 7.5 milyar İnternet kullanıcısı olacak (planlanan dünya nüfusunun% 90’ı 8,5 milyar, 6 yıl). yaş ve üzeri).

Tarihsel olarak nüfus artışı ile ilişkili olarak gelişen sokak suçları gibi, sibrokrimenin benzer bir evrimine tanıklık ediyoruz. Sadece daha sofistike silahlarla değil, artan sayıda insan ve dijital hedefle ilgili.

Microsoft, çevrimiçi veri hacimlerinin 2020’de 2016’da olduğundan 50 kat daha fazla olacağı tahminiyle dijital büyümeyi hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Intel’e göre, ‘Big Data Bang’ 2006’da 2 milyar nesneyle (kablosuz olarak iletişim kuran akıllı cihazlar) patlayacak 2020 yılı itibariyle 200 milyar olacak bir IoT dünyası.

Gartner, yarım milyondan fazla giyilebilir cihazın 2021’de yaklaşık 310 milyonu aşkın bir sürede 2017’de dünya çapında satılacağını öngörüyor. Giyilebilir ürünler arasında akıllı ekranlar, kafaya takılan ekranlar, vücuda takılan kameralar, Bluetooth kulaklıklar ve fitness monitörleri yer alıyor.

siber saldırı

Cybersecurity Ventures, 2022 yılına kadar 6 milyar İnternet kullanıcısı ve 2030 yılına kadar 7.5 milyar İnternet kullanıcısı olacağını öngörüyor.

Siber suçlular, her ay sahte sayfaları taklit ettikleri şirketi taklit etmek üzere tasarlanmış yaklaşık 1.4 milyon phishing sitesi oluşturuyorlar.

Dağıtılan hizmet reddi saldırılarının (DDoS) boyutları, siber suçluların iki yıl önce başlattıklarından 4 kat daha büyüktür ve 2017’deki DDoS olaylarının yüzde 42’sinden fazlası, 2015’teki vakaların yüzde 10’undan yüksek bir oranda 50Gbps’yi aşmaktadır.

Cybersecurity Ventures, yeni bildirilen sıfır günlük açıkların 2015’te haftalık bir haftadan 2021’e kadar günde bir güne yükseleceğini öngörüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *